Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Font Size AAA
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
 
 
 
 

 
Selamat Datang Ke Portal Rasmi Pentadbiran Bahagian Kuching
Ketua Masyarakat Dan Ketua Kaum

Dikemaskini pada : 21 Januari 2020


KETUA MASYARAKAT DAN KETUA KAUM MELAYU

PEMANCA : HJ BENTANIE BIN SUNI

Bil
Zon Penghulu  Kampung Nama Ketua Kaum
1
 Sharkawi Bin Nawi 
Rambungan Malik Bin Bujang
2
Rayu Melayu Awang Lapok Bin Awang Dagang
3
Sampadi Kassim Bin Bujang
4
Sg Cina/Sompak
Hapendi Bin Mahmud
5 Sg. Langgir/Selenggok
Kenedy Bin Awi
6 Stoh
Napi Bin Kechil
  Bruan  Kenedy Bin Awi
7 Mahyan Bin Suaidi
Pulo Ayer Melayu
Reduan Bin Suhaili
8 Sekambal Melayu
Hj Jeree Bin Bujang
9 Seketi Melayu
Rajali Bin Saat
10 Sileng Melayu
Awang Sulong Bin Awang Drahman
11 Sileng Melayu Baru
Haji Matnet Bin Pauzi
12 Jamer Bin Katai
Dagang
Poniman Bin Dimin
13 Semunin Jaya
Hj Hamidi Bin Hj Kamaludin
14 Stunggang Melayu
Azmi Bin Mahdar
15 Stunggang Melayu Baru
Abdul Rahim Bin Hj Sar
16 Jumahdi Bin Sabian Sebat Baru Mohamad Musa Bin Rahmin
17 Sebat Melayu Mahmud Bin Yalen
18 Siru Melayu Marban Bin Suud
19 Tanah Hitam Marizan Bin Jamahari
  Tanah Hitam 2 Awang Helmi Bin Awang Panji
20 Sg Kilong Kusairi@Damiri Bin Mos
21 Telok Melano Amezan Bin Abdul Hassan
22 Telok Serabang Mohamad Bakar Bin Karim
23 Temaga Melayu Othman Bin Ibrahim
24 Trusan Jaya Ismail Bin Jol
25 Rabiel Bin Bujang Ili Bajo Samin Bin Basri
26 Belungei Jama'in bin Dami
27 Pandan Alang Bin Rosli
28 Pugu Narawi Bin Bujang
29 Meriyu Raya Bin Pawi

KETUA MASYARAKAT DAN KETUA KAUM CINA
PEMANCA: LO SIN LI

Bil. Zon Penghulu  Kampung      Nama Ketua Kaum       
1       Khiu Nam Fa               
Pekan Sematan Yeo Boon Ping
2 Perigi Bong Chai Chin
3 Selarat  Lo Gi Chong
4 Serayan Cina Ong Teck Chai
5 Temaga Cina Tan Eng Lon
6 Chin Kian Ming Pulo Ayer Michael Bong Sze Kiong
  Bagak Vun Ah Kong
7 Sampadi Cina Chen Khee Fui
8 Sebigo Cina Chong Yew Chin
9 Sebuloh/Sg Batu Tan Hua San
10 Seketi Cina Lim Ted Hong
11 Tabuan/Sekambal Cina Sim Chak Ngim
12 Pekan Lundu Tang Kheng Ang @ Tan Kheng Ang
  Sembawang Then Sze Kiong
  Semunin Cina Ang Meng Hua


KETUA MASYARAKAT DAN KETUA KAUM IBAN
PEMANCA : BENJAMIN GERSIT ANAK JAIS

Bil.        Zon Penghulu     
 Kampung       Nama Ketua Kaum       
1 Maling Ak Sedek
Sebemban Redin Anak Dangor
2 Sileng Dayak Bong Bujang
3 Sungai Lundu Janiffer Ak Maling
4 Tabuan Dayak Midline Ak Tukau
5 Bengang Maxwell Anak Ujis
6 Klaoh Sandin Anak Robat
7 Gerunggang William Ibai Ak Anyi
8 Anderu Ak Simun Kangka Gadong Ak Poi
9 Klaoh Inson Bong
10 Perian Mejir @ Mijer Ak Abeng
11 Rayu Iban Jempoi Ak Megong
12 Sg Rayu Iban Entering Ak Jawan
13 Sg. Limo/Sg. Kuali  Jima Ak Pihong
14       Sungai Belian Ann Suda Ak Bajing
16 Labok AK Baie Sebandi Hulu Entabang Ak Endawan
17 Sebandi Hilir Sanggong Ak Jakong
18 Bukit Papan Venson Ak Ijau
19 Stunggang Dayak Mercos Landau Ak Mula
20 Stunggang Ulu Geter Putit Ak Util
21 Temelan Ulu Linggoh Ak Nyaleh
22 Senibong Jamnekel Anak Jahawi Jeremy

KETUA MASYARAKAT DAN KETUA KAUM BIDAYUH
PEMANCA: LONDON ANAK TASIN

Bil
       Zon Penghulu      
       Kampung    
        Nama Ketua Kaum   
1
Kutong Ak Enggang Biawak Juak Ak Domek
2
Jangkar Giheng Ak Chuat
3
Jantan Saliman Ak Uchen
4
Kendaie Zulkipli Ak Megang
5
Pasir Hulu Kamil Ak Muntoh
6
Pasir Hilir Kunsui Ak Kiun
7
Pasir Tengah Josey Anak Talip
8
Perundang Lucas Ak Ajin
9
Titiakar Untang Ak Ajin
10
Rukam Latep Ak Chunggit
11
Sebigo Dayak Mostapa Ak Baker
12
Sedaing Joseph Ak Sinkin
13
Tanjam/Opek Kederi Anak Kisang
14
Longer Ak Mised Bitokan Akin Ak Raper
  Bitokan 2 Giwan @ Jiwen Anak Mojin @ Monyin
16
Selampit Giton Ak Jenai
  Selampit 2 Nyagah Ak Jini
18 Silok Samuel Ak Jipem
19 Simpang Bokah Migin @ Duai Ak Rugus
20 Stungkor Baru Igo Ak Jimbos
21 Jinep Ak Jiheng Bokah Sylvester Dize Ak Mesid
22 Raso 1 Rakem Ak Gubek
23 Raso 2 Nujir Ak Lajing
24 Stom Muda Lebob Ak Sindeh
25 Stungkor Lama Jihen @ Agu Anak Ahsiew @ Asiew
26 Wang Ak Ering Jampari Suez Ak Mahadi
27 Sedemak Petrus Ak Richardson
28 Judin Adris Anak Kabon
29 Keranji Justan Ak Matu
30 Sebako Anil Ak Masuni
  Sebako 2 Banlehong Anak Duyah
32 Sebiris Selip Ak Ambun
33 Semapu Akok ak Umping
34 Serayan Hulu Buntan @ Butan Ak Tasin
35 Serayan Hilir British Ak Wen
36 Serayan Baru Salem-ai Ak Manggis
37 Tebaro Johnson Ak Lansam
38 Ramil Ak Mina Paon Magat Ak Amau
40 Pueh Iran @ Eran Ak Suut
41 Pueh Kenek Lida Anak Benet
42 Sebat Dayak Sigel Ak Ali
43 Siru Dayak Menghia Ak Mahali
44 Temaga Dayak Jimmy Ak Junit