Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Selamat Datang Ke Portal Rasmi Pentadbiran Bahagian Kuching
Senarai Pegawai-Pegawai Daerah Lundu

Bil Nama Jawatan Tempoh
1 Mr. Henry Fitzgibbon Deshon Officer In Charge Lundu 22.6.1877- Ogos 1878
2 Mr. Oliver Bloomfield Douglas Resident In Charge of Upper Sarawak and to Superintend Lundu and Sadong 4.11.1881
3 Mr. Harry Robert Arbthnot Day Officer In Charge Lundu 1888-1892
4 Mr. John Bloomfield Douglas Officer In Charge Lundu 1.10.1892
5 Mr. Harry Robert Arbthnot Day Officer In Charge Lundu 1.2.1898-1899
6 Mr. John Digby Cox Ofiicer In Charge Lundu 4.4.11904
7 Mr. Francis Farrington Boult Officer In Charge Lundu 1.5.1906
8 Mr. Francis Herbert Kottright District Officer, Upper Sarawak & Lundu 15.3.1924
9 Mr. John beville Archer District Officer, Upper Sarawak & Lundu 22.10.1927
10 Mr. Eric Oakden Bruce District Officer, Upper Sarawak & Lundu 14.1.1929
11 Mr. William Stucley Beresford Buck Ag. District officer Lundu Class II 1.4.1934
12 Mr. James Richard Outram Duty in First Division 27.7.1934
13 Mr. Desmond Lingard Bruen District Officer, Lundu 6.2.1947-15.10.1950
14 Datuk Tuanku Taha District Officer, Lundu 16.10.1950-18.3.1951
15 Mr. William Caesar Bacon Wilson Ag. District Officer, Lundu 19.3.1951-31.5.1951
16 Mr. Peter Barclay Smith Ag. District Officer, Lundu 23.11.1952
17 Mr. Desmond Lingard Bruen District Officer, Lundu 1.12.1953
18 Mr. Malcolm Main McSporran Ag. District Officer, Lundu 7.11.1955
19 Mr H. William District Officer, Lundu 1958
20 Mr Desmond Lingard Bruen District Officer, Lundu 1959-3.8.1960
21 Mr. Swaye Jun Chin Ag District Officer, Lundu 4.8.1960
22 Mr. Michael Sadin District Officer, Lundu 5.3.1962
23 Mr. Swaye Jun Chin Ag. District Officer, Lundu 1.12.1964
24 Mr. Liang Kim Bang District Officer, Lundu 1656-1966
25 En Edwin Dundang Bugak
District Officer, Lundu 1.9.1966-1968
26 En Abg Ali Bin Abg Hj Abd Wahab District Officer, Lundu 1968-21.9.1969
27 En. Danson Mijlai Unting District Officer, Lundu 22.9.1969-14.3.1971
28 En. Ismail Bin Takip District Officer, Lundu 15.3.1971-25.4.1973
29 En. Abg Maimoon Bin Abg Hj Narawi District Officer, Lundu 26.4.1973-26.1.1975
30 En. Frank Apau District Officer, Lundu 27.1.1975-15.4.1977
31 Tuan Hj. Umar Bin Kassim District Officer, Lundu 16.4.1977-5.1.1982
32 En. Abg Kamaluddin B Datu Hakim Mohideen District Officer, Lundu 6.1.1982-14.3.1988
33 En. Michael Saweng District Officer, Lundu 15.3.1988-2.1.1991
34 En. Andrew Salip Ridu District Officer, Lundu 3.1.1991-29.9.1992
35 En. Ik Pahon Joyik District Officer, Lundu 30.9.1992-1.1.1995
36 En. Abg Hj. Mohd Atai Medaan District Officer, Lundu 2.1.1995-1.1.1998
37 En. Stephen Kalong Nanggang Ag. District Offcicer, Lundu 2.1997-1.1.1998
38 En. Drahman Hj Amit Ag. District Officer, Lundu 2.1.1998-28.2.1999
39 En. Edward Sadai Anja District Officer, Lundu 1.3.1999-24.1.2002
40 En Arfan Bin Haji Ahmad Ag. District Officer, Lundu 25.1.2002-24.11.2002
41 Tuan Hj Raslie bin Haji Saharan District Officer, Lundu 25.11.2002-10.10.2003
42 En. Awg Othman Haji Awg Mahsen District Officer, Lundu 10.10.2003-31.01.2005
43 En. Baseri Bin Jack District Officer, lundu 31.01.2005-01.08.2008
44 En. Azmi Bin Hj. Bujang Ag. District Officer, Lundu 01.08.2008-03.03.2014
45 Tn. Hj. Hamsein Bin Hj Atar District Officer, Lundu 03.03.2014-03.04.2017
46 En. Awang Putrayusrie Bin Awang Redzuan District Officer, Lundu 03.04.2017-31.01.2019
47 Gustian Bin Hj Durani District Officer, Lundu 01.02.2019-Recent